Tramps Ziemeļkorejas līderim piedāvā ceļu uz labāku nākotni
Savā pirmajā vizītē Āzijas valstīs ASV prezidents Donalds Tramps tikās arī ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, kurā Tramps gan brīdināja, ka nežēlīgajai diktatūrai nevajadzētu par zemu novērtēt ASV, kā arī deva iespēju tai doties pa ceļu uz labāku nākotni.
Tramps vairākkārt izteicās, ka pastāv labāka alternatīva, ja viņš atteiksies no kodolambīcijām.
„Neraugoties uz viesiem noziegumiem, kurus jūs esat pastrādājuši pret Dievu un cilvēkiem, mēs piedāvāsim jums ceļu uz labāku nākotni,” norādīja Tramps.
Tramps Ziemeļkoreju raksturoja kā represīvu un despotisku režīmu un sacīja, ka: „Ieroči, kurus jūs iegūstat, nepadarīs jūs drošākus. Tie nostāda jūsu režīmu lielās briesmās. Ziemeļkoreja nav paradīze, kādu to iztēlojās jūsu vectēvs.”
Viņš arī aicināja pasauli rīkoties, konkrēti norādot uz Ziemeļkorejas sabiedrotajiem – Ķīnu un Krieviju, bet Ziemeļkoreju aicināja apturēt Phenjanas ballistisko raķešu programmu un sistēmu padarīt pilnībā pārbaudāmu.
Kā ziņots iepriekš, Tramps devies savā pirmajā vizītē uz Āzijas valstīm, kurā piedalīsies Japānas, Dienvidkorejas, Ķīnas, Vjetnamas un Filipīnu vadītāji un galvenā tēma, kas tiks pārrunāta, būs Ziemeļkorejas kodolieroču un ballistisko raķešu draudi.
Tāpat viņš norādījis, ka tiks pārrunāta ekonomiskā sadarbība ar reģiona valstīm un savstarpējā tirdzniecība.
Jau ziņots, ka ANO Drošības padome septembra vidū vienbalsīgi pieņēma rezolūciju par papildu sankcijām pret Ziemeļkoreju saistībā ar tās īstenotajiem kodolieroču izmēģinājumiem.
Līdz šim jaunākās ANO sankcijas paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus pārstrādāto naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā. Tāpat aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.
Sankcijas ietver arī kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana. Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.
Jaunas sankcijas piemērojusi arī ASV un Dienvidkoreja.
Tomēr, neraugoties uz tai piemērotajam sankcijām un spiedienu no ASV, Ziemeļkoreja turpina veikt ballistisko raķešu izmēģinājumus.