Šuplinska: IZM nav domājusi uz attālinātām mācībām novirzīt visas 5. un 6. klases
Vecāki ir atbildīgi par sava bērna skolas gaitām – viņi var izvēlēties gan skolu, kurā bērns mācās, gan veidu, kā bērns mācās, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāmā” norādīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Ministre atzina, ka Rīgas 71.vidusskolas direktora rīcība, slimam dodoties uz darbu un aplipinot ar Covid-19 kolēģus, nav saprotama: “Tā ir bezatbildība. Ir skaidrs, ka, lai ierobežotu Covid-19 vilni, nepieciešama katra cilvēka atbildīga rīcība. Man ļoti žēl, ka šādas situācijas veidojas.”
Šuplinska uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav domājusi valstiskā līmenī uz attālinātām mācībām novirzīt visas 5. un 6.klases. Šāds modelis esot iecerēts tikai lielākajās Rīgas skolās, kur ir problēmas nodrošināt distancēšanos un skolēnu plūsmu nekrustošanos: “Runa par 5.-6. klašu [attālināto mācīšanos] ir tikai Rīgā, un tikai tādēļ, ka ir skolas, kur nav iespējams nodrošināt distancēšanās, nekrustošanās, nepārklāšanās normu.”
“Šobrīd ministrijā neesam runājuši par attālinātām mācībām 5.-6. klasei valstiskā mērogā. Tikai tad, ja tiktu noteikta ārkārtējā situācija valstī, 1.-6. klasei varētu tikt noteikts attālināts mācību process,” turpināja ministre.
Runājot par jaunāko bērnu vecāku iespējām izvēlēties, vai Covid-19 epidēmijas apstākļos laist bērnus uz klātienes mācībām, Šuplinska uzsvēra, ka vecāki ir atbildīgi par sava bērna skolas gaitām, viņi var izvēlēties gan skolu, kurā bērns mācās, gan veidu, kā bērns mācās, attiecīgi vecāki var izvēlēties, ka bērns mācās attālināti, bet tas noteikti ir jāsaskaņo ar skolu.
“Runājot par Covid-19 situāciju, ir nepieciešama vienošanās ar skolu – gluži tāpat vienā brīdī izdomāt [nelaist bērnu uz skolu], nebrīdinot skolu, neinformējot, tas nebūtu pieļaujami. To neatļauj arī normatīvie akti,” sacīja Šuplinska.
Vienlaikus viņa piekrita, ka pastāv zināmas bažas, ka var atšķirties zināšanu līmenis tiem bērniem, kas mācās klātienē, un tiem, kas to dara attālināti, taču vienlaikus esot arī kompetences, kuras attīstot tieši attālinātās mācības.
“7.-12. klasē ir attīstīta pašvadītā mācīšanās spēja, vienīgais ierobežojums ir tehnoloģijas. [..] Mācību līdzekļu aizkavēšanas un digitālo rīku iepirkšana saistīta ar Covid-19 situāciju, neesot ārkārtas situācijai, jāiziet visas garās iepirkumu procedūras,” sacīja Šuplinska.
Kā zināms, no šodienas pagarināts laiks, līdz kuram notiek attālinātas mācības bērniem no 7. klases, kā arī attālinātas studijas augstskolās. Ierobežojumi pagarināti arī interešu izglītībā un amatiermākslā.
Tāpat pieņemts lēmums līdz gada beigām augstskolās studijas īstenot attālināti. Ievērojot piesardzības pasākumus, klātienē augstskolās var noritēt praktiskās nodarbības.
Foto: Valsts kanceleja