SPKC: Lielākā daļa skolu ir gatava šim procesam jaunajā mācību gadā
Skolās var ierīkot temperatūras mērīšanas iekārtas, taču rūpēm par bērna veselību būtu jāsākas no rīta bērna ģimenē, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Liskova.
Viņa norādīja, ka temperatūras mērīšana skolā, protams, varētu notikt, bet tomēr rūpēm par bērna veselību būtu jāsākas no rīta bērna ģimenē: “Temperatūras mērīšanai vajadzētu notikt ģimenē. Tās ir parastās, normālās rūpes par bērna veselību, ka mēs pajautājam bērnam, kā viņš jūtas, pamēram temperatūru, jo tas ļauj neatnāk uz skolu, ja viņam ir simptomi, un nebraukt arī ar sabiedrisko transportu, kas arī ir ļoti svarīgi.”
“Domājam, ka praktiski lielākā daļa skolu ir gatava šim procesam jaunajā mācību gadā. Informēšanas ziņā galvenokārt ir svarīgi panākt, lai visas iesaistītās puses zina, kā mainās skolēnu dzīve, skolas ritms, kādas izmaiņas notiks mācību procesa norisē,” sacīja Liskova.
Liskova arī atgādināja, ka ir svarīgi mazgāt rokas un arī dezinfekcijas līdzekļu lietošana neatbrīvo no nepieciešamības mazgāt rokas.
Jau vēstīts, ka 448 skolas jeb 82% aptaujāto izglītības iestāžu, uzsākot jauno mācību gadu, īstenos A modeli – mācības klātienē, paredzot drošības pasākumus atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.
Tajā pašā laikā lielākā daļa skolu atzīst, ka pavasarī gūtā pieredze arī klātienes modelī tiks saglabāta, izmantojot attālinātās mācīšanās elementus dažādos veidos. Tas paredz radošo, pētniecisko, starppriekšmetu, projektu un sasniedzamo rezultātu mērķtiecīgāku izmantojumu atbilstoši vecumposmam.
Savukārt B modeli, kas paredz kombinēt daļēji attālinātās mācības ar mācībām klātienē, ja skola nevar nodrošināt optimālu koplietošanas telpu piepildījumu un skolēnu plūsmu koordinēšanu, ir izvēlējušās 18% aptaujāto izglītības iestāžu jeb vairāk nekā 100 Latvijas lielāko vidusskolu.
Veicot skolēnu plūsmu nepārklāšanās un distancēšanās ievērošanas pasākumus, 472 skolas norādījušas, ka organizēs vienas klases/grupas skolēniem mācības vienā klašu telpā, savukārt 378 skolas organizēs tā sauktās bloka stundas, tādējādi samazinot mācību priekšmetu skaitu vienlaikus vienā dienā vai ilgākā laika periodā. 184 skolas noteiks atšķirīgus mācību stundu sākuma un beigu laikus dažādām klasēm.
Savukārt 24 skolas norādījušas, ka organizēs mācību procesu papildu izglītības iestādes dibinātāja piešķirtajās telpās, bet 20 skolas organizēs mācību procesu maiņās.