Skolotāju jaunais algas modelis neapmierinās visus, spriež premjers
Skolotāju atalgojuma modeļa reforma nebūs tāda, kas apmierinās visus un nāksies pieņemt arī nepopulārus lēmumus, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Lai arī nepārtraukti izskan ziņas, ka pedagogu algu modeļa pieņemšana tiek kavēta, Kučinskis pauž, ka neskatoties uz to, ka tās apstiprināšana valdībā atlikta, tā kavēta netiekot. “Ir skaidrs, ka nav jēgas valdības sēdē izskatīt atalgojuma modeli, kurā joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu,” piebilda premjers.
Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams vēlreiz diskutēt par modeli, un šonedēļ paredzēta tikšanās ar Izglītības un Finanšu ministriju pārstāvjiem, paužot cerību, ka jau pirmdien šīs jautājums nonāks uz darba galda koalīcijā.
Viens no neatrisinātajiem jautājumiem saistīts ar pašvaldībām. “Mūs uztrauc tas, vai tās nesāks prasīt papildu finansējumu, “jo mums ministrija atņēma”, lai īstenotu šo reformu,” sacīja premjers.
“Tā jau nebūtu reforma, ja visi būtu ļoti apmierināti,” pauda Kučinskis, piebilstot, ka tas prasīs arī nepopulārus lēmumus,”Tā nebūs reforma, ja iedod visiem naudu, cik grib, [..] mums jāiet uz skolu tīklu samazinājumu, un tur būs nepopulāras lietas,” sacīja premjers.
Jau vēstīts, ka no 1.septembra līdz gada beigām, papildus jau esošajai pedagogu atalgojuma valsts mērķdotācijai 304 miljonu apmērā būs pieejami vēl deviņi miljoni eiro, kas pilnam gadam veido papildu 27 miljonus eiro.
Pašlaik pedagogu atalgojumu regulējošie noteikumi nosaka, ka zemākais iespējamais atalgojums vispārizglītojošo skolu pedagogiem ir 420 eiro par likmi. Sagatavotais atalgojuma modelis paredz ievērojamu pieaugumu minimālajam pedagogu atalgojumam.
Jaunais pedagogu atalgojumu paredz, ka par pilno slodzi skolotāji varētu saņemt par 200 – 300 eiro. Vienlaikus izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzsver, ka algu pieaugums visiem pedagogiem nebūs vienāds. Ministrs atklāj, ka lielāki ieguvēji būs pamatskolas skolotāji, kuru algu aprēķinā līdz šim bija izmantots zemāks koeficients, kuru plānots palielināt.
Foto:Valsts kanceleja/https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/