Saeimas deputāti aptur izmaiņas solidaritātes nodokļa regulējumā
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēmusi pagaidām nevirzīt grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, atstājot šo jautājumu jaunās valdības ziņā. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) brīdinājusi, ka tas nozīmē, ka jaunā valdība budžetu saņems ar 45 miljonu eiro “caurumu”.
Politiķu balsojums paredz, ka no nākamā gada nebūs spēkā nodokļa likmes, kas nozīmē, ka solidaritātes nodokli iekasēt nevarēs.
Finanšu ministrija rosināja solidaritātes nodokļa likmi vienādot ar augstāko valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi, proti, 35,09%. Taču Saeimas Budžeta komisija pēc plašām diskusijām trešdien lēma izmaiņas atstāt jaunās valdības ziņā.
“Šis ir viens no spilgtākajiem piemēriem, ka deputāti tai vietā, lai atbildīgi strādātu, veidojot valdību un pieņemot nākamā gada budžetu, nodarbojas šobrīd ar populistiskām darbībām, kas drīzāk, jāsaka, torpedē iespēju normāli izveidot arī nākamo valdību. Jaunajai valdībai faktiski būs jāsāk budžeta veidošana ar šīs bedres aiztaisīšanu,” LNT ziņām atzina Reizniece-Ozola.
Pēc ministres teiktā, jaunajai valdībai ir iespējami trīs rīcības scenāriji – pieņemt solidaritātes nodokļa likmi, meklēt citus risinājums vai atstāt pašreizējo situāciju.
Kā ziņots, pērn Satversmes tiesa pēc juridisko personu pieteikuma par neatbilstošu Satversmei atzina Solidaritātes nodokļa likuma 6.pantā noteiktās nodokļa likmes. Šis pants nosaka, ka solidaritātes nodokļa likme atbilst obligāto iemaksu likmei, kas noteikta saskaņā ar likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 18.pantu.
Pēc Satversmes tiesas sprieduma solidaritātes nodokļa piemērošanā, FM apņēmās izpildīt šo spriedumu un novērst nepilnības nodokļa piemērošanā.
Foto: Saeimas kanceleja