Papīrfabrika “Līgatne” veic otrreizējo papīra pārstrādi
Lai gan sabiedrība iepakojumam arvien plaši izmanto plastmasu un polietilēnu, tomēr pieaug arī papīra patēriņš šim mērķim. Ar katru brīdi palielinās iestādēs patērētā rakstāmpapīra un kopējamā papīra apjomi, kuru visbiežāk izmetam papīrgrozā, nevis nododam makulatūrā.
Nereti uzņēmumi un organizācijas dažādus dokumentus (līgumus, vienošanās, izmaksas utt.) un ikdienas papīru sadedzina vai sagriež un izmet aktritumos, tomēr papīrfabrika “Līgatne” piedāvā labu veidu kā gan izšķīdinināt konfidenciālos dokumentus, gan citus papīrus un veikt otrreizējo pārstrādi. “Pāris minūtēs papīrs būs sadalījies šķiedrās un tā arī būs izejviela jauna papīra ražošanai. Šādā veidā uzņēmumiem ir iespēja papīru iznīcināt dabai draudzīgā veidā un tā būs ne tikai saimnieciska rīcība, bet arī atbalsts Latvijas ekonomikai, jo katru gadu saražotais un eksportētais papīrs sastāda aptuveni 6 milj. EUR” norāda papīrfabrikas “Līgatne” tirdzniecības speciāliste Oļesja Dreimane.
Kā liecina pētījumi, katrs Latvijas iedzīvotājs gada laikā patērē vismaz 40 kg papīra, kas veido 40% no visu atkritumu daudzuma, tāpēc papīrfabrika “Līgatne” savāc kartonu, papīru un žurnālus, kas pēc tam tiek ottreizēji ražoti, par pamatu izmantojot makulatūru, tādejādi ražotne sniedz savu ieguldījumu vides aizsardzībā, saglabājot mežu platības no izciršanas un ļaujot ietaupīt enerģiju un samazināt izmešus gaisā un ūdenī, kas saistīta ar celulozes vārīšanu. Papīrfabrika no izlietotā papīra rada jaunus papīra izstrādājumus: biroja papīrus, mākslas papīrus, iepakojuma materiālus, papīra čaulas, u.c.
“Šobrīd mums ir sadarbība ar daudzām valsts un izglītības iestādēm, kuras piedalās makulatūras vākšanā un nodošanā tieši papīrfabrikai “Līgatne”. Lai gan iestāžu skaits nav mazs, mēs turpinam attīstīties un informēt ne tikai uzņēmumus, bet arī privātpersonas par to, ka vajag nodot gan vecās grāmatas, gan kartonu, gan klades pēc skolas beigšanas, utt. otrreizējai pārstrādei.” informē Oļesja Dreimane.