NEPLP vadītāja: Es apsveru iespēju atkāpties
Negribu kļūt par traucēkli finansējuma piešķiršanai, ko politiķi varbūt nedos, ja es būšu Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja, intervijā Neatkarīgajai atzina NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.
“Pēc Guntas Līdakas demisijas no NEPLP šā gada maijā tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicināja Saeimas Juridisko komisiju izskatīt manu atbrīvošanu no amata, minot reputācijas zudumu. Jau toreiz no arhīva tika izcelta 2007. gadā uzsāktā krimināllieta par iespējamu kukuļdošanu pret septiņiem cilvēkiem, tajā skaitā mani. Neesmu slēpusi, ka pārdzīvot kratīšanu mājās un pratināšanas ir bijis smags pārbaudījums, kas beidzies ar lietas izbeigšanu 2009. gadā, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums. Vēlāk, strādājot NEPLP, esmu saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam, tādēļ esmu pārliecināta, ka kompetentās iestādēs mana pagātne ir izvētīta pamatīgi, bet pirms vairāk nekā desmit gadiem aktualizētie notikumi ir politisko spēku vēlme atrast ieganstu, lai atbrīvotos vēl viena vakance padomē,” norādīja Ķezbere.
Viņa atzina, ka septembrī plāno atkāpties no amata. “Lai gan nevienu sekundi, savā amatā būdama, neesmu kaut kā īpaši lobējusi ZZS un esmu uz mediju lietām skatījusies objektīvi, redzu, ka jaunās Saeimā iekļuvušās partijas skatās uz NEPLP kā uz vienu no “cietokšņiem”, kas obligāti jāiekaro, lai paplašinātu savu ietekmes areālu. Redzu, ka tam pretī turēties laikam nebūs iespējams. Es apsveru iespēju atkāpties. Skatīšos, kā tās lietas risināsies. Negribu kļūt par traucēkli finansējuma piešķiršanai, ko politiķi varbūt nedos, ja es būšu NEPLP vadītāja, bet dos, ja manis amatā nebūs un tur būs viņu ieliktenis,” uzsvēra NEPLP vadītāja.
Runājot par valdošajām nesaskaņām Latvijas Radio, viņa atzina, ka elektroniskie mediji vienmēr ir bijuši ietekmīgi, un vienmēr politiskie spēki, kas nākuši pie varas, ir vēlējušies padomē savu pārstāvniecību.
“Tiesa, NEPLP sastāvs ir samazināts līdz pieciem cilvēkiem agrāko deviņu vai septiņu vietā, kad nomaiņa notika pakāpeniski. Agrāk Radio un televīzijas likums paredzēja, ka ik pēc diviem gadiem daļa no padomes locekļiem nomainās, saglabājot pēctecību, bet pašlaik šis likums to neparedz. Piecus gadus strādā pieci cilvēki, un tad atkal nāk jauna komanda. Diemžēl tas nesakrīt ar Saeimas vēlēšanu ritmu, tādēļ pašlaik jaunajām partijām Saeimā vajag vismaz divas, bet vēlams trīs vietas saviem cilvēkiem. Un rindā stāvošo vārdi jau figurē kuluāru sarunās. Skumji, ka šajā vietu attīrīšanas procesā aktīvi tiek iesaistīti raidorganizāciju cilvēki. Gunta Līdaka pirmā neizturēja politisko spiedienu un atstāja padomi, tagad uz rudeni jāatbrīvo vēl viena vieta, lai varētu sludināt konkursu uz divām vakancēm. Mana vieta ir piemērota, jo esmu opozīcijā esošās ZZS pārstāve, kurai balsojumā nepietiks atbalsta. Tā ir vienkāršā realitāte, ar kuru jārēķinās, lai kādām frāzēm un daiļiem atmaskojumiem tā negreznotos,” uzskata Ķezbere.
Foto: F64