LDDK ieskatā naudu veselībai jāmeklē ceļot PVN vai nosakot fiksēto maksājumu
Meklējot avotu veselības aprūpes finansēšanai svarīgi, lai saglabātos nodokļu reformas kodols, kas ir darbaspēka nodokļu mazināšana, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Kā prioritārs risinājums veselības aprūpes finansējuma palielināšanai izvirzīts sociālo iemaksu pieaugums par vienu procentpunktu, kura maksājumu uz pusēm dalītu darba devēji un ņēmēji. Savukārt mikrouzņēmuma režīmā strādājošajiem un citiem varētu tikts noteikts minimālais maksājums no 10-20 eiro.
Komentējot ieceri par sociālo iemaksu palielināšanu par vienu procentpunktu, Meņģelsone norādīja, ka būtiski, lai tas nesaplosītu nodokļu reformu un saglabātu ieceri par darbaspēka nodokļu mazināšanu. “Pozitīvi ir tas, ka paredzēti obligātās apdrošināšanas elementi, taču negatīvi, ja lielāks slogs gulsies uz darbaspēka nodokļiem,” pauda Menģelsone.
Viņa norādīja uz LDDK biedru aptaujas rezultātiem un padomes lemto, ka veselības aprūpes finansēšanai pieņemamāka būtu pievienotās vērtības nodokļa celšana vai fiksētais nodarbināto maksājums 20 eiro apmērā.
Kā ziņots, valdība 9.maijā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr tika nolemts, ka atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējumam, risinājums vēl tiks meklēts.
Jau vēstīts, ka, lai atrastu nepieciešamo finansējumu veselības aprūpes nozarei, būs jāizšķiras par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) vai sociālā nodokļa celšanu. Pašlaik valdības partijas vairāk sliecas uz otro variantu.
Foto: LDDK