Ķīnā koronavīrusa upuru skaits sasniedz 2744
Jaunā koronavīrusa “Covid-19” upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 2744. Tajā pašā laikā nāves gadījumu skaits ir samazinājies.
Pēdējo 24 stundu laikā Ķīnā apstiprināti 433 inficēšanās gadījumi un 29 nāves gadījumi.
Nāves gadījumu skaita pieaugums ir krities trešo dienu pēc kārtas, sasniedzot zemāko līmeni kopš 29. janvāra, kad bija ziņots par 26 jauniem nāves gadījumiem.
Tikmēr Dienvidkorejā ceturtdien tika apstiprināti 334 jauni “Covid-19” koronavīrusa infekcijas gadījumi, kas ir lielākais to skaita pieaugums vienā diennaktī, palielinot kopējo infekcijas gadījumu skaitu šajā valstī līdz 1595.
Arī Norvēģijā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums. Tāpat viens gadījums apstiprināts arī Igaunijā, kur saslimis vīrietis, kurš ar autobusu ieradies no Rīgas.
Ir ziņots vēl par ievestiem gadījumiem vairākās citās Ķīnas provincēs, Honkongas īpašās pārvaldes apgabalā, Taivānā, Makao īpašās pārvaldes reģionā, Taizemē, Japānā, ASV, Dienvidkorejā, Singapūrā un Vjetnamā, Malaizijā, Austrālijā, Nepālā, Francijā, Kanādā, Vācijā, Somijā, Itālijā, Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Zviedrijā, Beļģijā, Ēģiptē.
Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.
COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.