Gobzems: Ir jādzīvo tālāk – jāpriecājas, jāmīl, jāmīlējas, jādzied un jādejo
Ir sākusies pavisam jauna kustība, un es varu garantēt, ka nākamreiz “ielās” izies jau 10 tūkstoši cilvēku, intervijā “Neatkarīgajā” sacīja pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Aldis Gobzems.
Runājot par 10. oktobra pulcēšanos “ielās” un medijos ziņoto, ka to apmeklējuši aptuveni 200 cilvēki, lai gan acīmredzami bijis krietni vairāk, Gobzems norādīja, ka “šeit ir darbs portāla “Delfi” “faktčekeriem” jeb faktu pārbaudītājiem un “Re:Baltica” Ingai Spriņģei, lai noskaidrotu, vai netiek izplatītas viltus ziņas. Jo viņiem taču rūp, lai informatīvā telpa nebūtu ar tādām piesārņota. Tāpat sabiedriskajam medijam, kas tiek uzturēts par visu nodokļu maksātāju naudu, derētu pārbaudīt šīs viltus ziņas.”
“Tie cilvēki, kas bija pasākumā, tāpat tie, kas ir redzējuši fotogrāfijas, teic, ka bija vismaz desmit reizes vairāk. Latvijas medijiem būtu jāturas uz tādiem vaļiem kā objektivitāte un neatkarība. Te man prātā nāk citāts no krievu rakstnieka Mihaila Bulgakova: “Nelasiet padomju avīzes pirms ēšanas!” Tur sekoja iebilde: “Bet citu jau nav.” Un tad atbilde: “Tad nekādas nelasiet!” Uz kā tad īsti balstās sabiedrisko mediju un “faktčekeru” darbs – diezin vai tā ir objektivitāte un neatkarība, ja jau “Delfu” “faktčekeriem” un Ingai Spriņģei nav iebildumu, ka tiek izplatītas viltus ziņas,” sacīja politiķis.
“Laikam jau ir grūti saskaitīt visas tās galvas, jo to bija daudz. Cilvēki nāca no visām pusēm. Bija ne tikai skatuvītes priekšpusē un arī sānos, arī aiz kokiem. Bija ļoti daudz cilvēku. Un tas ir situācijā, kad sabiedriskie mediji un liela daļa citu mediju par manu aicinājumu 10. oktobrī iziet ielās, neminēja ne vārda vai ziņoja paskopi. Domāju, ka sestdienas pasākums ir pietiekami liels sasniegums. Par to liecina arī manu politisko oponentu ņemšanās tviterī un citos sociālajos tīklos. Domāju, ka “Delfi” rādīja pasākumu tiešraidē ar mērķi parādīt, ka tas izgāžas, bet paldies “Delfiem”, jo viņi parādīja tieši pretējo. Ir sākusies pavisam jauna kustība, un es varu garantēt, ka nākamajā pasākumā būs jau 10 tūkstoši cilvēku,” turpināja Gobzems.
Runājot par pasākuma saturu, Gobzems norādīja, ka ikviens zina, ko dara valdība: “Pasākuma mērķis nebija kritizēt valdību. Pasākuma mērķis bija iedvesmot cilvēkus, ka visi kopā varam izdarīt labus darbus un padarīt Latviju labāku. Tas bija modināšanas pasākums, jo skaidrs, ka mums jāpierod iet ielās, ja gribam protestēt. Tā bija “iesildīšanās” – iedot pozitīvu enerģiju. Pasākums bija ļoti pozitīvā emocionālā gaisotnē – bija daudzas interesantas runas, es sasveicinājos ar ļoti daudziem cilvēkiem, spiedu viņiem roku, saņēmu dāvanas un simtiem novēlējumu.”
“Pie manis pienāca simtiem cilvēku bez maskām. Viens gan bija maskā, bet pienācis, viņš to noņēma. Arī apkampos, sabučojos ar cilvēkiem. Ja es mēneša laikā mirstu, tad skaidrs, ka kovids ir bīstams. Ja tomēr nemirstu, tad gribu uzsvērt Latvijas sabiedrībai, ka ar vīrusu cīnās un vīrusu uzvar nevis valdība un Kariņš ar Viņķeli, bet vīrusu uzvar laba imunitāte. Tāpēc es visus cilvēkus aicinu kustēties, sportot. Brauciet pie jūras, elpojiet svaigu gaisu, priecājieties un ticiet savai imunitātei, nevis valdībai! Lielāka soda cilvēka dzīvē nav kā palikt vienam vieninieka kamerā,” sacīja politiķis.
“Es diemžēl nevaru pārbaudīt datus, bet sestdien man bija informācija, ka no 20 skolotājiem, kas saslimuši Natālijas Draudziņas ģimnāzijā, 18 nav nekādu slimības pazīmju – ne klepus, ne sliktu sajūtu. Ja mēs pie katrām iesnām baidīsimies par savu dzīvību, tad kāda jēga vispār no dzīves? Bailes ir tāds mūsdienu trends – ja tu baidies, tad tu esi piederīgs – tu piederi kādai sociālai grupai. Es tomēr aicinu nebaidīties. Tāpat būs jāizslimo šis vīruss – tāpat kā visi pārējie vīrusi. Vīruss nekur nekad nepazudīs. Tas dabiski transformēsies tā, kā tam jānotiek. Diemžēl būs arī tie, kam būs jāmirst. Būs, kas saslims smagāk. Tā notiek. Neko nevar darīt. Bet dzīvajiem ir jādzīvo tālāk – jāpriecājas, jāmīl, jāmīlējas, jādzied un jādejo,” norādīja Gobzems.
Foto: F64