Brexit: Divas trešdaļas ES mārketinga speciālisti vēlas pamest Apvienoto Karalisti
Divas trešdaļas Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, kas Lielbritānijā dzīvo un strādā mārketinga un radošajās nozarēs, apsver domu atstāt Apvienoto Karalisti “Brexit” dēļ. Tā liecina jaunākā mārketinga kompānijas “Centaur” aptauja.
Saskaņā ar aptauju, aptuveni 31% respondentu, kas ietver tirgotājus, reklāmdevējus un dizainerus, apgalvo, ka viņi pametīs Lielbritāniju, savukārt vēl 31% nav pārliecināti, vai viņi paliks vai dosies prom. Savukārt tikai 38% norāda, ka viņi noteikti paliks.
Rezultāti, šķiet, apstiprina vissmagākos bažas mārketinga nozarei – speciālistu aizplūšanu prom no Apvienotās Karalistes. Kā zināms, šī nozare ir ļoti atkarīga no darba ņēmējiem no visas ES, kā arī piekļuve šim talantu fondam bija svarīgu aģentūru, uzņēmumu un tirdzniecības organizāciju darba kārtībā.
Kā uzskata nozarē strādājošie, vissvarīgākais jautājums ir brīvā tirdzniecība ar ES, pilsoņu tiesības Apvienotajā Karalistē un bezvīzu ceļošana uz ES.
Tirgotāji un reklāmdevēji stingri atbalsta ciešas attiecības ar ES. Saskaņā ar aptaujas datiem, 81% no viņiem balsoja, lai Lielbritānija paliktu ES.
Lielākā daļa no viņiem būtu gatava otrajam referendumam. Aptuveni 63% respondentu piekrīt, ka “vajadzētu būt otrajam referendumam”, salīdzinot ar tikai 27%, kas nepiekrīt. Un tikai 33% domā, ka “mums vienkārši jātiek galā ar Brexit”, savukārt 53% nepiekrīt šim apgalvojumam.
Daļa no iemesla, kuru dēļ mārketinga speciālisti vēlas mainīt “Brexit” rezultātus saistīti ar to, ka mārketinga un radošās nozares jau tagad saskata “Brexit” negatīvo ietekmi.
Kā zināms, Lielbritānijas parlaments nesen apstiprinājis t.s. “Brexit” likumprojektu, kas paredz 1972.gadā pieņemtā likuma par iestāšanos Eiropas Savienības atcelšanu un ES tiesību normu pārnešanu uz Apvienotās Karalistes likumiem.
Šis likumprojekts ir kļuvis par galveno centrālo notikumu. Debatēm par likumprojektu parlamenta apakšpalātā tika atvēlētas 80 stundas, un deputāti iesniedza vairāk nekā 500 labojumus. Paredzams, ka likumprojekta izskatīšanu sāks 30.janvārī, arī tad varēs pieprasīt izdarīt tajā jaunus grozījumus.
Tā dēvētais “Brexit” likums ir tikai viens no vairākiem likumiem, kuru apstiprināšana jāpanāk valdībai līdz 2019.gada martam, kad paredzēta Lielbritānijas aiziešana no ES.
Foto: Pixabay