ASV vēlas pastiprināt sankcijas pret Ziemeļkoreju
ASV ANO Drošības padomē plāno tuvākajās dienās iesniegt rezolūciju par jaunu sankciju piemērošanu Ziemeļkorejai, reaģējot uz tās pirmo veiksmīgo starpkontinentālās ballistiskās raķetes (ICBM) izmēģinājumu.
Kā zināms, Ziemeļkoreja veikusi ballistiskās raķetes izmēģinājumu. Dienvidkorejas armijas pārstāvji informē, ka raķete palaista no poligona Ziemeļkorejas ziemeļdaļā un nokritusi valsts ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Japāņu jūrā.
Starpkontinentālās raķetes izmēģinājumu personīgi uzraudzījis Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, translējot ārkārtas paziņojumu.
Uz Ziemeļkorejas rīcību reaģējusi Dienvidkoreja un Japāna. Oficiālā Seulanoteikusi paaugstinātu kaujas gatavību bruņotajos spēkos un ir gatava reaģēt uz citām kaimiņvalsts provokācijām. Savukārt Japānas premjerministrs Sindzo Abe pauda gatavību turpināt sadarbību ar Amerikas Savienotajām Valstīm un Dienvidkoreju, lai mazinātu pieaugošos Ziemeļkorejas draudus.
ASV Drošības padomē, kuru ārkārtas sēdes sasaukšanu pēc Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājuma bija pieprasījušas ASV, Japāna un Dienvidkoreja, iesniegs rezolūciju, kas dos starptautisku atbildi, kura būs proporcionāla Ziemeļkorejas jaunajai eskalācijai. ASV plānu par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju jau atbalstījusi Parīze.
Tikmēr Krievija Drošības padomes sēdē iestājās pret jaunām sankcijām un militāru risinājumu problēmai. “Visiem jāatzīst, ka sankcijas neatrisinās problēmu,” uzsvēra Krievijas vēstnieka vietnieks Vladimirs Safronkovs. Pret militāru risinājumu iestājusies arī Pekina.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja pēdējos mēnešos pastiprinājusi raķešu izmēģinājumus. Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas.
ANO Drošības padome vienbalsīgi piemērojusi Ziemeļkorejai stingrākās un plašākās sankcijas pēdējo divdesmit gadu laikā. Bet, tā vietā, lai reaģētu uz starptautisko spiedienu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns palielināja kodolprogrammas izmēģinājumu skaitu un testu biežumu, draudot ar kodolenerģijas uzbrukumiem ASV un tās sabiedrotajiem Āzijā.
Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.
Foto:Unsplash//https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/