Gobzems: Kariņam būtu jāsēž cietumā par kaitējuma nodarīšanu sabiedrībai
Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) būtu jāsēž cietumā par apzināta kaitējuma nodarīšanu visai sabiedrībai un par parlamentārās iekārtas graušanu, uzskata Saeimas deputāts Aldis Gobzems.
Gobzems sociālājā tīklā “Facebook” publicējis ierakstu, kurā pauž sašutumu par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) neatcelšanu līdz ar 31. martu. “Lēmums bija – atcelt OIK, nevis izdomāt simts argumentus, kāpēc to nedarīt. Premjers Kariņš paziņo, ka OIK neatcels, kas ir absurds, jo Saeimas lēmumi ir vispārobligāti, arī premjeram Kariņam,” norāda politiķis.
“Kurā vēl pasaules valstī ir tā, ka tautas likumīgi ievēlēta parlamenta lēmumu var nepildīt tautas neievēlēta (kāds ir premjers Kariņš) persona? Tādas pasaules valsts vienkārši nav. Tātad, ja tautas ievēlēta parlamenta lēmumu var vienkārši nepildīt tautas neievēlēts premjers Kariņš, tad faktiski var nepildīt arī šī parlmenta pieņemtos likumus. Ja tautas ievēlēta parlamenta lēmumus var nepildīt pat premjers, kurš nav tautas ievēlēts, tad faktiski šādas pašas tiesības nepildīt parlamentā pieņemtos lēmumus vai likumus ir jebkurai citai personai. Principā ikvienam. Ko dara ar personām, kas nepilda tautas ievēlēta parlamenta lēmumu un likumu nepildīšanu? Parasti soda, dažkārt pat liek cietumā. Tātad. Vai ir normāli, ja tautas neievēlēts premjers Kariņš tiktu sodīts par tautas ievēlēta parlamenta lēmumu nepildīšanu? Jā, protams. Un mazākais ir demisijas pieprasījums. Bet tā kā šī ir apzināta premjera Kariņa rīcība, Kariņam būtu jāsēž cietumā par apzināta kaitējuma nodarīšanu visai sabiedrībai, par parlamentārās iekārtas graušanu (jo priekš kam parlaments, ja tā lēmumus var vienkārši nepildīt),” norāda Gobzems.
Viņš gan norāda, ka neko citu nevar gribēt no personas, kas ņēma aktīvu dalību OIK afēras uzplaukumā un kurš arī kino Pionieri bez sirdsapziņas pārmetumiem tirgo apšaubāmās shēmās darījumu ķēdē ar Kipras ofšoriem un Maskavas naudu.
Kā zināms, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31. marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.
Foto: Valsts kanceleja