Premjers sagatavojis ziņojumu par OIK atbildīgajām personām
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) izpildījis Saeimas doto uzdevumu un sagatavojis ziņojumu par elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanas hronoloģiju un atbildīgajām personām.
Minētais ziņojums jau šodien, 8. augustā, tiks nosūtīts parlamentam, turklāt premjers ar to plāno iepazīstināt arī prokuratūru.
“Saeima man deva uzdevumu hronoloģiski no 2007. gada salikt visus lēmumu pieņēmējus un darbības, kā mainīt likumdošanu. Es šodien to nosūtu uz Saeimu,” šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” apliecināja premjers.
Viņš atzina, ka pilnīgi droši, ka paralēli Saeimai, viņš šo izpētes dokumentu atdos arī prokuratūrai, norādot, ka “mēs tā nevaram atstāt pagātni. Bet tajā pašā laikā esošā valdība, tai skaitā ekonomikas ministrs neskatās uz to, lai kādu pagātnē piesegtu. Lai kāds kādu izglābtu. Mērķis ir koncentrēties uz to, lai mums nebūtu nesaprātīgas izmaksas, ko iedzīvotāji pēc tam sedz un nesaprot, kāpēc.”
Viņš uzsvēra, ka par spīti oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām šī valdība vēl centīsies izdarīt maksimāli daudz, lai risinātu samilzušo OIK problēmu. Premjers arī noliedza ziņas, ka viņa ministri cenšas piesegt kādu par OIK ieviešanu atbildīgo personu.
Kā ziņots, Saeima 20. jūnijā uzdeva Ministru prezidentam mēneša laikā iesniegt parlamentā ziņojumu arī par OIK ieviešanas atbildīgajām personām.
“Versiju, par vainīgajiem OIK licenču dalīšanā, ir ļoti daudz. Esmu pārliecināts, ka patieso atbildi vēlas zināt ikviens mūsu valsts iedzīvotājs, īpaši, ja viņš ir uzņēmējs, lauksaimnieks un zemnieks, kuri no lielajiem maksājumiem par elektrību cietuši un cieš visvairāk. Risinājums OIK skandāla pieklusināšanai, proti, novirzīt 79 miljonus “Latvenergo” peļņu, lai avansā samaksātu rēķinu par OIK – tas nav risinājums. Tas bija veids, kā par 12 procentiem samazināt OIK maksājumus, taču tikai uz īsu brīdi – vēlēšanu laiku!” norādījis attiecīgā lēmumprojekta autors – Latvijas Reģionu apvienību pārstāvis Edvards Smiltēns.
Tāpat jau vēstīts, ka ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) vadītā darba grupa ir izstrādājusi modeli obligātās iepirkumu komponentes maksājumu atcelšanai līdz 2022. gadam.
Foto: Valsts kanceleja