Rinkēvičs: Latvijas nevar paļauties uz to, ka mums viss būs labi
Turpmāk Latvijai būs ikdienā jācīnās par savas valsts drošību, neatkarību un labklājību, nepaļaujoties uz to, ka mums viss būs labi, un necerot, ka “vētra paies garām”, intervijā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Viņš uzsvēra, ka situācija pasaulē un Eiropā mainās strauji un pašlaik ir ļoti nemierīga. Tas pats, pēc ministra sacītā, attiecas arī uz Latviju.
“Es gribu atgādināt, ka 1938., 1939., 1940.gadā tāda bija Latvijas diplomātija, kas beidzās slikti. Mūsu vadmotīvs ir būt aktīviem, pamanāmiem un nepazust kaut kur krūmos, saprotot – ja mūs nepamanīs mūsu sabiedrotie, tad ienaidnieki mūs pamanīs. Šis būs ļoti saspringts un interesants gads,” uzsvēra Rinkēvičs.
Viņš norādīja, ka šajā gadā ir vēlme uzlabot attiecības ar Krieviju: “Es jau esmu teicis, ka attiecību uzlabošana ar Krieviju nav slikta lieta, spriedzes mazināšana būtu mūsu visu interesēs. Tas nevar notikt uz citu valstu rēķina. Kādā mērā veidosies mūsu divpusējais dialogs Eiropas un ASV attiecības, ASV attiecības ar NATO sabiedrotajiem, ir tuvāko divu mēnešu jautājums.”
Trešdien, sagaidot Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 96. gadadienu, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Latvijā nerezidējošiem vēstniekiem, lai pārrunātu starptautisko attiecību izaicinājumus 2017. gadā.
Rinkēvičs informēja vēstniekus par aizvadītā gada sasniegumiem, kā nozīmīgus minot Latvijas pievienošanos Eiropas ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) un NATO Varšavas samita rezultātus. Šogad Latvijas ārpolitika koncentrēsies uz jautājumiem, kas bija aktuāli arī 2016. gadā, proti, valsts drošības stiprināšana, Eiropas Savienības nākotne un Brexit, ārējo ekonomisko attiecību pilnveidošana, kā arī jaunu eksporta tirgu apgūšana.
Nerezidējošos vēstniekus ārlietu ministrs aicināja sekmēt divpusējo ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī iesaistīties valsts simtgades svinību pasākumos gan Latvijā, gan citās valstīs.
Ārlietu ministrs tikās ar Argentīnas, Armēnijas, Beļģijas, Dienvidāfrikas, Irānas, Kipras, Kuveitas, Luksemburgas, Marokas, Melnkalnes, Nikaragvas, Palestīnas pašpārvaldes, Rumānijas, Svētā Krēsla un Taizemes nerezidējošiem vēstniekiem un pilnvarotiem lietvežiem.
Foto: Saeimas kanceleja