Turcija apsver rīkot referendumu par sarunām ar ES
Turcija apsver iespēju rīkot tautas nobalsošanu par valsts iestāšanās sarunām ar Eiropas Savienību (ES), pavēstījis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
Referendums varētu notikt tāpēc, ka sarunu gaita ar ES ir pārāk lēna. Erdogans paziņoja, ka līdz gada beigām gaidīs atbildi no Briseles. Ja sarunās nebūs progresa, viņš vērsīsies pie iedzīvotājiem ar lūgumu paust viedokli par valsts attiecībām ar savienību.
Turcija pieteikumu par iestāšanos Eiropas Savienībā iesniedza jau 1987. gadā, bet sarunas sākās 2005. gadā. Patlaban veiksmīgi pabeigta tikai viena no 35 sarunu sadaļām.
Jau vēstīts, ka Turcija vēlas iestāties Eiropas Savienībā (ES) līdz 2023.gadam, kas sakrīt ar Turcijas Republikas dibināšanas 100.gadadienu.
Šādu ieceri vācu laikrakstam “Die Welt” paziņojis Ankaras vēstnieks ES Selims Jenels, skaidrojot, kā tā būtu valsts kulminācija, līdz 100.gadadienai kļūstot arī par ES dalībvalsti.
Jenels skaidroja, ka ilgtermiņā palikšana ārpus ES Ankarai neesot pieņemama un aicināja Vācijas kancleri Angelu Merkeli un citus ietekmīgākos Eiropas politiķus tuvākajā laikā apmeklēt Turciju, jo tas veicinātu atbalstu demokrātijai pēc jūlijā notikušā neveiksmīgā militārā apvērsuma.
Tajā pašā laika gan pašā Eiropā pieņemas spēkā aicinājumi apturēt ES iestāšanās sarunas ar Turciju, jo tā arvien vairāk attālinās no bloka izvirzītajiem demokrātijas standartiem. Viens no iemesliem ir arī aizvien tuvākās Turcijas attiecības ar Krieviju. Kā viena no problēmām tiek minēta arī cilvēktiesību neievērošana Turcijā.
Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/