Lielbritānija var palikt ES vēl vismaz līdz 2019.gada beigām
Oficiālās sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) var nākties atlikt līdz nākamā gada rudenim, kas nozīmē, ka Apvienotā Karaliste var palikt Eiropas Savienībā vēl vismaz līdz 2019.gada nogalei, ziņo britu mediji.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).
Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti, norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.
EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.
Neskatoties uz to, tiek pieļauts, ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES varētu tikt atliktas līdz nākamā gada rudenim, jo jaunā Lielbritānijas premjere Terēza Meja un viņas jaunizveidotās ministrijas, kas būs atbildības par sarunu vešanu ar Briseli, nebūs gatavas.
Meja jau vairākkārt uzsvērusi, ka Londona Lisabonas līguma 50. pantu, kas reglamentē dalībvalsts izstāšanās procesu no ES divu gadu laikā, šogad vēl neiedarbinās, paužot vēlēšanos sastrādāties ar kancleri Angelu Merkeli un kolēģiem Eiropadomē konstruktīvā gaisotnē, lai izstāšanās notiktu saprātīgā un sakārtotā veidā.
“Apvienotā Karaliste neiedarbinās 50. pantu, pirms mums ir skaidri mūsu mērķi, tādēļ es jau esmu norādījusi, ka tas nenotiks pirms šī gada beigām,” sacīja Meja.
Jaunā Lielbritānijas premjere gan nav skaidri norādījusi laiku, kad tieši Lielbritānija gatavojas sākt formālo izstāšanās procesu, kas britu mediju prāt varētu notikt vien nākamā gada nogalē, kas nozīmētu, ka Lielbritānija paliks Eiropas Savienības sastāvā līdz 2019.gada nogalei – gandrīz gadu ilgāk, nekā lēsts iepriekš.
Medijiem pietuvināti avoti atklājuši, ka problēma, kas neļauj īstenot “Brexit” slēpjas tajā, ka jaunizveidotā valdība vēl nav gatava šim procesam. Līdz tam darba būtu jāpieņem vajadzīgie cilvēki. Valdība šobrīd pat nezina īstos jautājumus, kādi būtu jāizvirza, kad beidzot sāksies kaulēšanās ar Eiropu.
Jau vēstīts, ka Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.
Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/