Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības vissmagāk skars Īriju
Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) vissmagāk skars tieši Īriju, otrdien pēc sarunām ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli paziņoja Īrijas premjerministrs Enda Kenijs.
“Ja Lielbritānijai būs piekļuve vienotajam tirgum, tad lietas lielā mērā paliks tādas pašas, kādas tās ir, bet tas prasīs cenu,” uzsvēra Kenijs.
Kenijs norādīja, ka sākotnējās aplēses liecina, ka britu lēmums izstāties no ES vissmagāk skars tieši Īriju. Lai pēc iespējas ātrāk iestātos skaidrība par tuvāko nākotni, Merkele un Kenijs aicināja britus nekavēties ar lēmumu par savām turpmākajām attiecībām ar ES, norādot, ka jaunā Lielbritānijas premjerministra uzdevums ir sakārtot jautājumu par to, kādas attiecības Lielbritānijas vēlas veidot ar Eiropas Savienību.
Kenijs aicināja Lielbritāniju aktivizēt Lisabonas līguma 50.pantu, sākot oficiālu izstāšanās procesu, kas ļautu pārējām dalībvalstīm ātrāk noskaidrot, vai Lielbritānija vēlas attiecības ar ES veidot, balstoties tā sauktajā Norvēģijas un Šveices modelī, vai arī pilnīgi citādāk.
Jau vēstīts, ka Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).
Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti, norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.
EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.
Foto:Body-n-Care/https://pixabay.com/en/users/Silentpilot-1897260//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/