Lai novērstu Krievijas plānus, Eiropa neļaus Grieķijai izstāties no eiro zonas
Lai novērstu Krievijas ietekmi Vidusjūrā, Eiropa nekad neļaus Grieķijai pamest eiro zonu, norādījis investors Marks Fabers.
“Daudzi cilvēki aizmirst, ka tas ir politisks jautājums,” norāda ekonomists, turpinot, ka, gadījumā, ja Grieķija izstāsies no eiro zonas, Krievija varētu izveidot ciešākas attiecības ar Vidusjūru.
Daudzi ekonomisti ir vienisprātis ar investoru, uzsverot, ka, ja Atēnas nepildīs aizdevuma nosacījumus un neatmaksās noteikto summu Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), Grieķijai, visticamāk, nāksies izstāties no eiro zonas.
“Ja tā notiek, Krievijas flotes varēs brīvi pārvietoties uz Vidusjūru no Melnās jūras,” norādīja Fabers, paskaidrojot, ka Krievijas okupācija Krimā un austrumu Ukrainā ir ļoti iespējama, pateicoties tam, ka Melnā jūra ir ļoti tuvu, un tas savukārt paver Vladimiram Putinam visas iespējas īstenot savus plānus.
Tiek norādīts, ka Grieķija līdz šim uzskatīta par vārtiem uz Vidusjūru, kas ir galvenais NATO priekšpostenis Balkānos.
Fabera teorija aicina Eiropas Savienībai (ES) pievērst lielāku uzmanību Maskavas un Atēnas draudzīgajām attiecībām.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ir ne tikai nosodījis Krievijai noteiktās ekonomiskās sankcijas, bet arī apspriedis Grieķijas dalību gāzes vada “Turkish Stream” projektā. Putins ir paziņojis, ka ir gatavs nodrošināt naudas līdzekļus projekta īstenošanai, ja Atēnas piekrīt projektam.
Tikmēr ASV mudinājusi Grieķiju pretoties Krievijas piedāvājumam, konsultējot Grieķiju atbalstīt Rietumu gāzes vada izbūvi, kas savienos Eiropu ar Azerbaidžānu, tādējādi samazinot atkarību no Krievijas enerģētikas piegādēm.
Vairāki eksperti norāda, ka ES ir pamatotas bažas uztraukumam Grieķiju un Krieviju attiecību dēļ, “Grieķija nonāks tuvāk Krievijai un tas savukārt varētu paralizēt NATO un novest pie drausmīgām sekām,” vienisprātis ir eksperti.
Jau vēstīts, ka pēc notikušajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām Grieķijā pie varas nākusi kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, kas nav slēpusi savas simpātijas pret Krieviju, norādot, ka neatbalsta turpmāku sankciju ieviešanu pret Maskavu. Grieķijas draudzīgā attieksme pret Krieviju radījušas bažas par iespējamo abu valstu ciešu sadarbību un Krievijas nācijas ideoloģijas atdzimšanu.